kısa yollar Giriş
icon
icon
mIRCHit.net Ağ Kuralları

Ağ kuralları

MIRChit.NEt ağına erişim izni almak için, ağ kurallarını izlemeyi kabul etmen gerekir.

Bu kurallara uyulmaması tekrar tekrar başarısız olursa, ağa erişimin iptal olur.

MIRChit.NEt sorumluluk reddi beyanını da kesinlikle okumalısın.

Kural özeti

Bu, birincil ağ kurallarının kısa bir listesidir. Belli bir kuralın anlamı hakkında belirsizlik yaşarsan şayet, bazı kurallarda verilen linklerden veya bu sayfanın solundaki kurallar dizininden daha ayrıntılı bilgi bulabilirsin. Kural endeksindeki bir öğenin yanındaki sayının, özet akışındaki bir kuralın sayısıyla “karşılık gelmesi” gerekdiğini lütfen unutma.

Belirli bir durumla ilgili bir kural belirsiz ise, ağ personeli sorunu çözmek için en iyi kararı kullanacaktır. Lütfen kuralların görüşlerini değiştirerek uygunsuz eylemlerden kurtulabileceğini düşünmeye yönlendirme kendini.

  • 1. Hiçbir spam kabul edilmez.

Spam göndermemelisin, genellikle bir şey teşvik etme girişiminde kullanılır (bir kanal’da kullanıcı özelinde mail hesaplarımızda veya web sitelerimizin yorum kısımlarında ) ilgisiz mesajlar göndermemeni rica ediyoruz.

Spam ve reklamcılık hakkında daha fazla bilgi ]

  • 2. Gereksiz uzun mesajlar yazmamalısın.

Meşru bir sebep olmaksızın büyük miktarda (genellikle tekrarlanan) mesajlar veya komutlar göndermemelisin.

Gereksiz mesajlar hakkında daha fazla bilgi ]

  • 3. Kayıtlı takma adları veya kanalları çalmaya kalkışma.

Başka bir kullanıcıya ait kayıtlı takma ad veya kanallara yetkisiz erişim sağlamaya çalışmaman gerekir.

Takma ad sahipliğini oku ]
Kanal sahipliği hakkında bilgi edin ]

  • 4. Sitelerimiz’deki ve İrc Ortamın’daki Kanal Kurallarına uymalısın

Kasıtlı olarak bir Kuralı atlatmamalısın. Kuralları aştığını varsayalım. Yasağın sona erene kadar /istisnasız olarak kaldırılmasını beklemelisiniz.

Kanal yasakları hakkında bilgi edinin ]

  • 5. Güvensiz Proxy aracılığıyla bağlanmaya izin verilmez.

Güvensiz Bağlantılar, kullanıcıların eylemlerinden sorumlu olmaksızın yasakları atlatmalarına ve kuralları çiğnemelerine izin verir. Bu nedenle, ağ otomatik olarak tüm istemcileri açık proxy’ler için sık sık tarama yapar. İrc sunucusundan uzaklaşman’a sebep olur.

Proxy’ler hakkında daha fazla bilgi ]

  • 6. Ağda hiçbir dosya paylaşımı, botnet, spam veya başka şekilde zararlı botlara izin vermiyoruz.

Telif hakkıyla korunan materyaller (“XDCC” botlara) hizmet etmeyi amaçlayan botlara, fikri mülkiyet kuralımız uyarınca ağda izin vermiyoruz.

Warez Dosya paylaşım botlarını okuyun ]

botnet Nedir ?, bir truva atı ile enfekte olmuş bir bilgisayar veya yetkisiz biri tarafın kontrolü altında olan kullanıcı bilgisayarı

Botnet’leri oku ]

spam botu Nedir ?, kötü amaçlı yazılımları yaymak veya web sitelerini tanıtmak için tasarlanan mesajlarla rasgele kullanıcıları ve kanalları gönderen otomatikleştirilmiş bir istemcidir.

  • 7. Fikri mülkiyet ve telif hakkı yasalarına saygı göstermelisin.

Herhangi bir şahsın veya kuruluşun telif haklarını ihlal etmek veya ihlal etmek için MIRChit.NEt kaynaklarını kullanmamalısın. Bu kural, yasadışı dosya paylaşımı (“warez”) kanallarının yanı sıra çok oyunculu bilgisayar oyunlarında aldatmaya ilişkin kanalları yasaklar. Yetkisiz türev çalışmalara dayalı kanallar da yasaklanmıştır. Bunu yapmak için iznin olmadığında fikri mülk satarak kazanç sağlaman’da yasaktır.

Bu kural açıkça, herhangi bir kullanıcıyı oyun dışı para veya başka herhangi bir şey için RuneScape Facebook Google youtube instagram vb. hesaplarını, öğeleri, üyeliği satma, satın alma veya ticarete katılmaya müsaade etmemektedir. Bu maddenin hesap ve üyelik kısımları oyun içi öğeler / para birimine kadar uzanır. Kullanıcıların böyle bir faaliyeti şebeke personelinin dikkatine sunmaları teşvik edilir.

Telif hakkı hakkında daha fazla bilgi edinin ]

  • 8. Kötü niyetli başka bir kullanıcıysan İrc Ortamımızda işin yok !

Bir kullanıcının gizli bilgilerini ifşa edemezsin, kötü yazılım yüklemene ya da aksi takdirde Kullanıcıya zarar veren herhangi bir şey yapman’a izin vermiyoruz. Ayrıca kullanıcının IRC istemcisindeki güvenlik açıklarından yararlanma ve istismar etme gibi yöntemleri kullanarak bir kullanıcının IRC oturumunu bozmaya çalışmana’da izin verilmemektedir.

  • 9. Misilleme Yapmamalısın.

Başka bir kullanıcının kuralları çiğnediğini düşünüyorsan veya başka şekilde sana karşı için kabul edilemez bir davranış sergiliyorsa, şebeke personeline başvurmalısın ya da kullanıcıyı gerektiği gibi görmezden gelmelisin veya yasaklamalısın. Asla bir kural kesiciye karşı “misilleme” yapmamalısın.

  • 10. Sunucu’da izinsiz satış ve Kullanıcılar arası herhangi bir izinsiz alışveriş yasaktır.

mIRChit in en önemli Kuralı. mIRCHit.net İrc Ağın’da izinsiz yapılan alışveriş’den mIRCHit Sorumlu değildir. İrc Sunucumuzda hiçbir şekilde ürün satışı ve yasa dışı bilgi alışverişi’ne izin verilmemektedir. İzinsiz Kullanıcılar arasında aktarılan bilgi alışverişinden Sorumlu değiliz.
Sitelerimiz’de ve irc sunucumuzda Yetkisiz kullanıcılar tarafından paylaşıma sunulan ürün ve yasa dışı bilgilerin sorumluluğunu mIRCHit.Net Yönetimi kabul etmemektedir.
Yayına sunulan içeriklerin izinleri bilgi@mirchit.net mail adresine ve Sunucu Sahibine yapılan taleplerin geri dönüşlerine binayen yapılmaktadır.

Yazı mIRChit Tarafından 27.09.2017 Tarih, Saat 12:57 ‘de Eklendi.

FacebookPaylaş
728x90 reklam alanı
Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir